moherowe czapki

Materiał na czapkę

Wraz ze spadkiem temperatur, każdy szuka czapki która ochroni przed chłodem. Często są to czapki zimowe z poprzednich sezonów. Wiele modeli nie wychodzi bowiem z mody przez wiele lat. Trudniejsze zadanie mają te osoby, które muszą nabyć nowe damskie czapki na zimę. Możliwości przyprawiają często o zawrót głowy. Każdy polski producent czapek posiada w swojej ofercie kilkanaście bądź kilkadziesiąt modeli. Poza fasonem nakrycia głowy, bardzo istotny jest materiał. To właśnie on w największej mierze zapewnia optymalną ochronę przed zimnem. Czapki moherowe kuszą miękkością, a akrylowe łatwością w utrzymaniu. Dokonując wyboru, warto więc wiedzieć jakie materiały sprawdzają się najlepiej w roli naszego zimowego sprzymierzeńca.

Wełna, czyli czapki moherowe i kaszmirowe

Wełna jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych wyborów na czapki zimowe damskie. Jednak pod pojęciem wełnianych czapek można znaleźć wiele różnych egzemplarzy. Znaczenie ma bowiem to, jaka to będzie wełna. Czapki z angory są puszyste i miękkie w dotyku. Podobne zalety mają moherowe czapki. Można jednak trafić na szorstkie i drażniące skórę modele. Niezależnie od tego, wełna sama w sobie jest świetnym izolatorem od zimna. Ma również zdolność oddychania. Oznacza to, że pomaga regulować temperaturę ciała i zapobiega przegrzaniu skóry głowy. Zimowa aura wymusza również odporność na wilgoć. Mokry śnieg i deszcz nie stanowią problemu dla wełnianych nakryć głowy.

Kaszmir, to droższa wersja wełny. Kaszmirowe damskie czapki na zimę są wybierane przez osoby szukające luksusu. Ten rodzaj wełny pozyskuje się od kóz kaszmirskich. Jest to materiał bardzo lekki, a jednocześnie zdecydowanie cieplejszy od wełny owczej. Włókna kaszmirowe są bardzo cienkie, dlatego czapki wydają się być delikatne. To jednak pozory, nikt nie zmarznie w czapce z kaszmiru.

Czapki zimowe na każdą kieszeń

Kolejnym godnym uwagi materiałem jest akryl. To syntetyczna alternatywa dla wełny. Główną zaletą tego materiału jest łatwość w utrzymaniu. Damskie czapki zimowe tego typu są miękkie i odporne na blaknięcie. Do tego posiadają najczęściej przystępną cenę. Są bowiem tańsze od wersji wełnianych. Niestety czapki zimowe z akrylu nie chronią przed zimnem tak dobrze, jak wełniane odpowiedniki. Są jednak dostępne w bardzo rozbudowanej palecie kolorystycznej. Różowa czy granatowa czapka damska jest dostępna w większości sklepów. Bawełna, to również popularny materiał na zimowe nakrycia głowy. Nie oferuje przy tym tak dobrej izolacji od chłodu, jak wcześniej wspomniane czapki damskie. W związku z tym nakrycia głowy z bawełny będą najlepsze na chłodne, ale nie zimne dni. Bawełna jest przewiewna. To sprawia, że bawełniane czapki nie powodują nadmiernego pocenia się głowy.