Czapki zimowe damskie dobrane do fryzury

czapki zimowe damskie

Fryzura, a czapki zimowe damskie

Spadek temperatur na zewnątrz dla większości dzieci oznacza możliwość zabawy na śniegu. Jednak dla części kobiet, to powód do udręki. Misternie układane fryzury przykrywają czapki zimowe damskie. Nie dość, że ich nie widać, to po zdjęciu czapki efekt może być mizerny. Dlatego wybór odpowiedniej czapki może być wyzwaniem. Wiele pań narzeka także na elektryzujące się włosy oraz ich większą łamliwość. Jak więc wyglądać świetnie nosząc czapki z kominem damskie? Nie ma jednego złotego środka. Można jednak dobrać odpowiednie czapki damskie do swojej typowej fryzury. Trzeba przy tym pamiętać, aby sięgać po nakrycia głowy dobrej jakości. Sztuczne tkaniny będą wzmagać problemy z ujarzmieniem włosów.

Włosy długie i krótkie

Czapka zimowa damska beanie jest idealnym wyborem dla osób z długimi włosami. Z założenia są to dość luźne fasony. To pozwala włosom swobodnie opadać na plecy lub ramiona. Wiele kobiet nie lubi jednak takiego „bałaganu”. W alternatywie można więc związać włosy w niski koński ogon lub luźny warkocz. Taki styl wygląda elegancko. Ma też dodatkową zaletę, ponieważ zapobiega plątaniu się włosów pod czapką.

Coraz popularniejsze są też krótkie fryzury, takie jak pixie cut. Mogą być fantastycznie podkreślone przez czapki z daszkiem lub stylowe berety. Każda hurtownia czapek damskich posiada w swojej ofercie wersje lekkie oraz ocieplane. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się jedynie do okresu jesienno-zimowego. Takie rodzaje czapek dodają charakteru, a jednocześnie nie przytłaczają krótkiej fryzury. Ważne jest, aby wybrać czapkę, która nie jest zbyt obcisła. W innym razie włosy będą za mocno przyklapnięte po dłuższym noszeniu.

Osoby noszące włosy w stylu bob mogą eksperymentować z różnymi rodzajami czapek. Czapki damskie typu slouchy beanie nie każdemu się podobają. Przy odpowiedniej stylizacji mogą jednak wyglądać bardzo stylowo. Zwłaszcza gdy nosi się je lekko z tyłu głowy, pozwalając fryzurze na delikatne oprawienie twarzy. Zabawnego charakteru dodadzą także czapki z pomponem. Właściwie dobrane fasony nie zaburzą zbytnio kształt fryzury.

Czapki do zadań specjalnych

Kobiety noszące loki mają bardzo dużo obiekcji do noszenia czapki. Godziny spędzone na stylizacji fryzury może zniweczyć nieodpowiednia czapka damska z szalikiem. Kluczem tutaj jest dobór nakrycia głowy, które nie zdeformuje loków. Świetnie sprawdzi się puszysta czapka damska z elastycznego materiału.

Warto przeczytać również...